Внутрішня система забезпечення якості освіти

Внутрішня система забезпечення якості освіти — це сукупність умов, процедур та заходів у закладі, що забезпечують ефективність освітніх і управлінських процесів. Внутрішня система реалізується на таких засадах: орієнтація на замовника послуг (дітей та їхніх батьків), завоювання його довіри; цілепокладання відповідно до визначених напрямів розвитку закладу та створення умов для задіяння всіх працівників до забезпечення якості дошкільної освіти; взаємопов’язаність процесів діяльності закладу; зорієнтованість на поліпшення показників освітнього процесу, підвищення задоволеності батьків, здатність прогнозувати внутрішні й зовнішні ризики та реагувати на них; прийняття управлінських рішень на основі фактичних даних та розуміння причинно-наслідкових зв’язків і ймовірності непередбачуваних наслідків; управління всіма зацікавленими сторонами, щоб оптимізувати їхній вплив на діяльність закладу.

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту.

Для цілісності та ефективності цієї системи до її формування в закладі дошкільної освіти потрібно залучати не лише фахівців закладу освіти, а й батьків, представників місцевої громади, експертів у сфері дошкільної освіти та інші зацікавлені сторони.

Внутрішня система розробляється як інструмент управління якістю освіти в ЗДО. Кожен з її компонентів має визначатися з урахуванням його впливу на якість навчання та виховання дітей дошкільного віку. Результати самооцінювання аналізуються та використовуються закладом освіти виключно з метою подальшого розвитку: визначення точок зростання, вдосконалення освітніх та управлінських процесів та поліпшення якості освіти.

/Files/images/osv_progr/титул ВСЯО.jpeg

ПОЛОЖЕННЯ
Про внутрішню систему забезпечення якості освітидошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 42 «Сонечко»
Запорізької міської ради Запорізької області