• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Безпека
  • АЛГОРИТМ ДІЙ ЗА СИГНАЛОМ ОПОВІЩЕННЯ «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»

АЛГОРИТМ ДІЙ

ЗА СИГНАЛ ОПОВІЩЕННЯ «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»

для працівників дошкільного навчального закладу

(ясел-садка)№42 «Сонечко»

Запорізької міської ради

1. З метою привернення загальної уваги до населення доводиться сигнал оповіщення «УВАГА ВСІМ!» шляхом включення електричних сирен, які дублюються протяжними гудками інших звукових пристроїв суб’єктів господарювання, транспортних засобів та мобільного зв’язку.
2. Після цього у мовному та тестовому режимах через засоби масової інформації (радіо, телебачення, мобільний зв’язок тощо) до населення доводиться сигнал «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА» та порядок дій за цим сигналом.
3. З моменту подачі сигналу «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА» для вжиття заходів захисту може бути всього лише кілька хвилин. Ці хвилини надзвичайно дорогоцінні і їх треба використовувати з максимальною ефективністю.
4. Почувши сигнал «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА», необхідно:
4.1. Під час перебування на роботі:
- ввімкнути приймач радіотрансляційної мережі, телевізор, радіоприймач і уважно прослухати інформацію, яка поступила;
- за можливості попередити усіх осіб, які перебувають поруч;
- закрити вікна, вимкнути усі електричні прибори та нагрівальні прилади, вимкнути комп’ютери та оргтехніку, вимкнути світло;
- швидко одягнутися;
- взяти індивідуальні засоби захисту, завчасно підготовлений запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди, яка знаходиться за адресою: вул. Патріотична буд. 65 Ні в якому разі не можна після сигналу «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА» залишатися в приміщенні, особливо на верхніх поверхах, адже внаслідок вибуху вони будуть руйнуватися від впливу ударної хвилі;
- зайняти місце у захисній споруді та виконувати вимоги старшого (коменданта): не палити, не смітити, голосно не розмовляти, дотримуватися спокою і порядку, обов'язково допомагати дітям, літнім людям та інвалідам;
- уважно слідкувати за розпорядженнями та сигналами оповіщення.
У разі загрози життю та здоров'ю необхідно потурбуватися про наявність:
- найпростіших засобів індивідуального захисту (респіратор, ватно-марлева пов’язка, протипилова тканинна маска тощо);
- найпростіших засобів медичної допомоги (бинт, йод, джгут, перекис водню, нашатирний спирт, знеболювальні засоби тощо);
- діяти за вказівками керівництва;
- швидко, без паніки зайняти місце у найближчій захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні) та виконувати вимоги старшого (коменданта).
4.2.Під час перебування вдома:
- ввімкнути приймач радіотрансляційної мережі, телевізор, радіоприймач і уважно прослухати інформацію, яка поступила;
- за можливості попередити сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч;
- закрити вікна, вимкнути усі електричні прибори та нагрівальні прилади, вимкнути комп’ютери та оргтехніку, вимкнути світло;
- швидко одягнутися та одягти дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по-батькові, адреса, вік, номер домашнього телефону;
- взяти індивідуальні засоби захисту, завчасно підготовлений запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди.
У разі відсутності в радіусі 500 м від будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.
Ні в якому разі не можна після сигналу «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА» залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах, адже внаслідок вибуху вони будуть руйнуватися від впливу ударної хвилі;
- зайняти місце у захисній споруді та виконувати вимоги старшого (коменданта): не палити, не смітити, голосно не розмовляти, дотримуватися спокою і порядку, обов'язково допомагати дітям, літнім людям та інвалідам;
- уважно слідкувати за розпорядженнями та сигналами оповіщення.
У разі загрози життю та здоров'ю необхідно потурбуватися про наявність:
- найпростіших засобів індивідуального захисту (респіратор, ватно-марлева пов’язка, протипилова тканинна маска тощо);
- найпростіших засобів медичної допомоги (бинт, йод, джгут, перекис водню, нашатирний спирт, знеболювальні засоби тощо).
4.3.Під час перебування у громадському місці виконувати вказівки адміністрації громадського місця та діяти у відповідності з ними (йти в зазначені сховища або укриття).

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ У НАЙПРОСТІШИХ УКРИТТЯХ

1. Населення, яке підлягає укриттю, прибуває до найпростішого укриття за сигналом «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА» із засобами індивідуального захисту, дводобовим запасом продуктів у поліетиленовій упаковці, а також найбільш необхідними речами.
2. Забороняється приносити до споруд легкозаймисті речовини або речовини, що мають сильний запах, а також громіздкі речі.
3. Заповнювати найпростіше укриття необхідно організовано, без паніки. Розміщення людей у відсіках покладається на чергових з обслуговування захисних споруд.
4. Осіб, які прибули з дітьми, розміщують в окремому відсіку чи в місці, спеціально відведеному для них. Дітей, людей похилого віку і людей з поганим самопочуттям розміщують біля огороджувальних конструкцій і ближче до повітроводів.
5. Особи, які укриваються, повинні виконувати вказівки чергових з обслуговування захисної споруди щодо перебування у споруді, надавати їм необхідну допомогу.
6. Особи, які укриваються, заповнюють сховище, після чого двері закриваються.
7. Вихід і вхід у сховище для проведення розвідки здійснюється через вхід із вентильованим тамбуром. Після повернення із зони забруднення у вентильованих тамбурах проводиться часткова дезактивація одягу, взуття, протигазів, верхній одяг залишається в тамбурі.
8. Прибирання приміщень споруди проводиться двічі на добу. Насамперед здійснюється обробка санітарних вузлів, приміщень для встановлення виносних баків для нечистот, прибирання яких здійснюється за допомогою дезінфікувальних засобів.
9. Після відвідання санвузлів (приміщень для виносної тари для нечистот) руки та взуття дезінфікуються відповідними засобами для дезінфекції.
10. У мішки, заповнені сміттям та відходами, додаються хімічні консерванти, дозволені для використання Міністерством охорони здоров’я України, у співвідношеннях до кількості відходів відповідно до рекомендацій, наданих виробником.
11. У споруді забороняється курити, шуміти, запалювати без дозволу гасові лампи, свічки, не допускається пересування приміщеннями без особливої потреби, необхідно дотримуватися дисципліни, якнайменше рухатися.
12. Необхідно організувати позмінний відпочинок людей на місцях, обладнаних для лежання. Для повноцінного відпочинку дозволяється тримати в споруді або брати із собою легкі підстилки і невеликі подушки з поролону, губчастої гуми або іншого синтетичного матеріалу.
13. Оповіщення та інформування осіб, які укриваються, про обстановку поза спорудою, а також про сигнали та команди здійснює черговий або відбувається безпосередньо радіотрансляційною мережею.
14. Вихід із споруди здійснюється в разі надходження інформації про відсутність небезпеки (після уточнення обстановки в районі споруди), а також у випадках вимушеної евакуації в порядку, встановленому черговим.
15. Вимушена евакуація зі споруди фонду захисних споруд проводиться в разі:
1) пошкодження споруди, що виключає подальше перебування в ній осіб, які укриваються;
2) затоплення споруди;
3) пожежі в споруді та утворення в ній небезпечних концентрацій шкідливих газів;
4) досягнення граничних параметрів внутрішнього повітряного середовища.
16. У разі неможливості використання основних входів (виходів) через їх пошкодження внаслідок дії небезпечних чинників надзвичайних ситуацій організовуються роботи з виведення (евакуації) осіб, які укриваються, через аварійні виходи укриття.
17. При влучанні ракети в укриття потрібно:
1) надати допомогу потерпілим;
2) якщо це можливо, повідомити про випадок ДСНС;
3) якщо входи вільні, то необхідно дочекатися закінчення повітряної тривоги та покинути укриття;
4) якщо входи завалено, то варто подавати сигнали про своє місце перебування: стук, крик тощо.
18. Якщо хтось виявився під завалами, потрібно:
1) покликати на допомогу та повідомити, де ви;
2) спокійно чекати, поки розберуть завал;
3) якщо вас ніхто не чує – треба:
- спробувати вивільнити руки та ноги;
- оцінити навколишню ситуацію;
- обережно розібрати завал та намагатися не зачепити те, на чому все тримається;
- якщо не впевнені у своїх силах – терпляче кликати на допомогу;
- якщо є можливість – скористатися телефоном, стукати по трубах, батареях;
- якщо ніхто не чує – спробувати розібрати завал;
- звільнившись – оглянути себе та за можливості надати собі першу медичну допомогу;
- в очікуванні допомоги намагатися уникнути переохолодження.
19. Після відбою сигналу «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА» населення, що перебувало в укритті, повинно покинути найпростіше укриття для проведення його прибирання, провітрювання.
Кiлькiсть переглядiв: 126

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930