Загартовування — один з важливих методів збереження здоров'я дітей. Його проводять з метою пристосування організму до різноманітних впливів зовнішнього середовища.

/Files/images/morzhenyata-5-.jpg

Оздоровчі сили природи (повітря, сонце, вода) широко використовуються для зміцнення здоров’я та загартовування організму дитини.
У дошкільних закладах застосовують два види загартовуючих заходів: у повсякденному житті дітей та спеціальні загартовуючі процедури, загартуванню у повсякденному житті сприяють раціонально підібраний одяг і взуття, постіль; оптимальний температурний режим, застосування широкої аерації (провітрювання), використання прохолодної води для миття рук, ніг, обличчя, полоскання рота, горла.
Загартовування треба починати з раннього віку та продовжувати систематично, безперервно протягом багатьох років, усього життя.

Методи загартовування залежать від індивідуальних особливостей дитини, проте всі повинні виконувати такі правила:

  • уникати сильних подразників — тривалої дії холодної води, надто низької температури повітря, перегрівання на сонці;
  • поступово та рівномірно підсилювати дію загартовувальних чинників.

Адаптаційна гімнастика

Адаптаційну гімнастику проводить вихователь або вихователь фізвиховання. Вона відновлює природну біомеханіку руху дитини, забезпечує правильне функціонування організму як єдиної рівноважної системи, відновлює системи природної адаптації організму (імунну, ендокринну, нервову тощо), сприяє нормалізації обміну речовин і підвищенню життєвого тонусу.

Оздоровчий біг

Оздоровчий біг — це тривалий біг в повільному темпі. Початкову тривалість бігу необхідно визначити разом з лікарем, і не тільки для групи в цілому, але і для кожної дитини. Потрібно виміряти довжину бігової доріжки не тільки по кількості метрів, але і за часом, яке витрачається на пробіжку одного кола в повільному темпі.

Обширне умивання

Обширне умивання слугує не тільки оздоровленню дітей, але і привчає до здорового образу життя із застосуванням гігієнічних процедур.

Комплекс остеопатії

Остеопатія – відновлення структури через нормалізацію макро- і мікрорухів. За допомогою нормалізації цього первинного ритму нервової системи відновлюють уражену родовою травмою структуру кісткової системи. Даний гімнастичний комплекс розроблений фахівцями Академії розвитку дитини під керівництвом професора В.Л. Адріанова.

Оздоровча гімнастика після денного сну

Гімнастика після денного сну допомагає поліпшити настрій дітей, підняти м'язовий тонус, а також сприяє профілактиці порушень постави і стопи. Проводиться при відкритих фрамугах протягом 7-15 хв.

Кiлькiсть переглядiв: 1783

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031