Спорт проти булiнгу

На сьогоднішній день ми все частіше зустрічаємо насильство різного характеру та форми в освітньому середовищі. Воно може проявлятись як одноразово так і систематично. Не залежно від форми такі дії завдають значної шкоди фізичному та психологічному здоров’ю всіх учасників процесу. Це булінг (цькування), який самостійно не припиниться. Для цього потрібна третя сторона, яка організує допомогу та захист не лише потерпілого, але і кривдника зі свідками.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні з вересня 2016 року розпочав новий проект «Спорт заради розвитку». В ньому окреме місце відведено для проекту «Спорт проти булінгу», головною метою якого є розвиток життєвих навичок та надання як фізичної, так і психосоціальної допомоги дітям та їх родинам, що постраждали.

Проект має два напрямки:

1. Формування у дітей навичок, які допомагатимуть їх адаптації.
  2. Надання дітям і родинам психосоціальної допомоги.

Саме фізична рекреація та спортивна діяльність є головним інструментом для змін, що відбуваються з дітьми та їх батьками.

Основний принцип цього курсу полягає у розвитку особистості та потенціалу дитини, зміні ставлення до навколишнього світу на позитивне. Цей принцип передбачає активне використання методики, яку у світі називають ООЖН (освіта на основі набуття життєвих навичок). Вона крок за кроком витісняє класичні методи, тому що впливає на поведінку людини більш ефективно. Завдяки цьому методу зростає стійкість дитини до негативних ситуацій. Завдяки ООЖН людина вдосконалюється морально, усвідомлює свої цінності, розвиває комунікабельність та співробітництво. Основними методами навчання ООЖН є тренінг, а також набуття життєво важливих навичок.

Автори вважають, що їх рекомендації можна застосовувати не лише як частину програми фізичної культури та виховання в навчальних закладах, а й використовувати під час прогулянки дітей, в спортивних гуртках, таборах у будь-яку пору року.

Слід відмітити, що для здорового розвитку дитини необхідні рухливі ігри та інші неформальні заняття спортом.

/Files/images/IMG-13755ee6dfa5f05c5d29809e3d5bc10d-V.jpg

/Files/images/IMG-7c60329b7d6f205294e255fa7d0e6f16-V.jpg