Організація активного відпочинку дітей

Фізичне виховання дітей дошкільного віку не проходить без фізкультурних свят та розваг, якими вони наповненні, днів здоров’я, які передбачають участь батьків, та пішохідних переходів, під час яких діти пізнають навколишній світ та способи виживання у ньому.

Ці заходи проводяться не просто так, а для закриття потреби у фізичній діяльності вихованців. Також, під час активної участі дитини у будь-якому заході легко визначити рівень розвитку її фізичних здібностей, побачити чи вміє вона взаємодіяти з іншими учасниками команди, відстежувати рівень інтересу до різного роду активної діяльності.

Слід сказати, що саме фізичне виховання закриває не лише оздоровчі завдання, а і навчальні та виховні, враховуючи, звісно, вікові фізіологічні та психологічні аспекти. Все це має своєю метою виховати у дошкільнят здатність раціонально мислити та обдумувати свої дії перш ніж вчинити будь-що. Та все ж слід пам’ятати, що головним завданням фізичного виховання є оздоровлення дитячого організму через зміцнення дитини фізично. Як бачимо, удосконалити захист дитячого організму та підвищити його стійкість до несприятливого зовнішнього середовища дуже просто. А хороші фізичні дані це гармонія і у психосоматичному розвитку.

Ні для кого не секрет, що організм маленької дитини має ще слабку кісткову основу, коротші ніж у дорослих сухожилля та зв’язки, які легко піддаються розтягуванню. Тому так важливо, щоб окостеніння відбувалося правильно. Варто ретельно слідкувати за тим, як формується хребет дитини, його стопа та зв’язки суглобів. Також, не менш важливо відслідковувати у якому співвідношенні розвиваються всі частини тіла молодого організму, яке відношення росту до маси кісток.

Контролювати все це і направляти в правильне русло розвиток дитини допомагає творчий підхід вихователів. Саме такий підхід дає певну свободу дій дитині і можливість розкрити особливості кожного, окремо взятого, організму. Таким чином, дитина уже самореалізується як гармонійна особистість.

Навчальні заклади обов’язково включають у свою програму активний відпочинок. Це можуть бути розваги, які передбачають фізичні навантаження, спортивні свята і, так звані, «Дні здоров'я». Такі спортивні свята стараються проводити не менше 2-3 раз на рік. У них приймають участь діти середнього та старшого дошкільного віку. Проходять всі праздники у другій половині дня і, залежно від погодніх умов, дійство може відбуватись як надворі (спеціальній майданчик для активних ігр), так і в спортивному залі. Перед їх проведенням в обов’язковому порядку деталі оговорюються на педагогічній раді, де має бути затверджений план дій.

Дуже часто, після затвердження плану дійства, вихователі залучають до допомоги в організації батьків та спонсорів. Також, не рідко на подібних святах можна побачити видатних спортсменів чи інших цікавих і не менш відомих особистостей, старших братів та сестер вихованців. Вони є мотиваторами здорового способу життя через власний приклад. Така фізична активність є бажаною для самих дітей, адже тут вони розвиваються не тільки фізично, але і естетично та морально. Як на мене, це ідеальний та максимально комплексний розвиток дітей дошкільного віку.

Активний відпочинок нашіх вихованців разом з батьками

/Files/images/IMG-a87ef74bc0c7b45b04bfc116f39010eb-V.jpg

/Files/images/IMG-0be6987b04d2269c85b1e784ff6a87a0-V.jpg