Консультації для батьків

"Негативний вплив сучасного інформаційного простору на психічне та фізичне здоров'я дитини"

Майстер - клас для батьків "В здоровому тілі - здоровий дух"

Мультфільм про здоров'я

Консультація для батьків

"6 ефективних способів, як привчити дитину до спорту"

Ваша дитина віддає перевагу комп'ютерним іграм, а не заняттям спортом? Їй нецікаво грати у футбол та інші спортивні ігри? Чи її фізична форма неідеальна, і через це вона соромиться? Якою б не була причина, якщо дитина не любить спорт, її дуже складно мотивувати.

Повчання не допоможуть. Ви можете турбуватися про те, що як не запишете дитину в спортивну секцію або не привчите її до занять спортом, потім буде пізно. Але насправді батьки мають більше можливостей, ніж вони думають.

Є кілька хитрощів, які допоможуть вашій дитині стати більш активною фізично. Це принесе велику користь, навіть якщо дитина не мріє стати футболістом.

1. Пам'ятайте, що дітям потрібні не такі ж фізичні вправи, як дорослим

Для вас повноцінне тренування може означати 30 хвилин бігу або те, що ви спалите певну кількість калорій. Але діти поводяться інакше. Тренування для дитини – це серія вправ або рухів, які не обов'язково мають повторюватися.

Тому, якщо ви хочете привчити дитину до тренувань, станьте для неї не тренером, а партнером з гри. Не змушуйте її бігати разом з вами вранці, натомість запропонуйте їй пограти у футбол чи іншу гру на спортивному майданчику. У таких іграх ви отримуєте потрійну вигоду: привчаєте дитину до спорту, виявляєте активність і зміцнюєте емоційний зв'язок з дитиною.

2. Розкажіть дитині про користь фізичних вправ

Вам не потрібно переконувати дитину змінити свої захоплення чи інтереси. Просто допоможіть їй зрозуміти, що фізична активність допомагає їй почуватися краще у різних сферах життя. Наприклад, якщо ваша дитина захоплюється математикою або любить читати книги, розкажіть їй, що фізичні вправи розвивають мозок, підвищують концентрацію та увагу.

3. Вдавайтеся до хитрощів

Є багато способів привчити дітей до фізичної активності так, щоб вони про це навіть не підозрювали. Наприклад, якщо ви їдете з дитиною до торгового центру, припаркуйте машину подалі, щоб дитина пройшла пішки більшу відстань. Якщо вона любить тварин, запропонуйте їй вигулювати собаку сусідів. Не вважайте себе брехунами, думайте, що ви робите все це заради добробуту дитини.

4. Зрозумійте причину, через яку дитина не любить займатися спортом

Можливо, дитина не любить залишатися спітнілою після тренування. Можливо, над нею жартують однолітки на спортивному майданчику або у неї швидко з'являється задишка. Якщо ви знаєте справжню причину, через яку дитина відмовляється займатися спортом, вам буде легше знайти вирішення проблеми. Якщо ви не можете зрозуміти причину, порадьтеся з дитячим психологом.

5. Почніть з малого

Експерти стверджують, що діти мають займатися фізичними вправами щодня близько години. Але це не означає, що їм потрібно про це говорити. Якщо дитина думає, що 30-хвилинне тренування – це занадто багато для неї, вона не займатиметься спортом.

Натомість запропонуйте дитині позайматися стільки, скільки їй зручно, нехай навіть 5-10 хвилин. Головне, щоб вона поставила собі мету і досягла її. Коли дитина зможе виконати хоча б невелику кількість вправ, вона пишатиметься тим, що змогла це зробити. Це надихне її на нові цілі та досягнення.

6. Займайтеся спортом усією родиною

Замість того щоб дивитися у вихідні фільми всією сім'єю або ходити до піцерії, ви можете відправитися на велосипедну прогулянку або сходити на скеледром. Запропонуйте дитині на вибір кілька занять, які передбачають фізичну активність, та подивіться, що із запропонованого подобається їй найбільше. Діти хочуть займатися тим, що їм цікаве – і вони схожі на дорослих.

Кiлькiсть переглядiв: 499

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930