Йога навчить дитину дисципліні, умінню концентруватись та допоможе долати поганий настрій. Для виконання вправ треба обрати тиху кімнату, перед заняттями не можна переїдати. У кожній позі треба затриматися на 3 – 4 вдихи-видихи.

«Панди»

Запропонуйте дитині уявити, що він – малюк-пандочка, а його мама – велика панда. Показуйте дитині такі вправи, виконуючи їх з ним разом.

Вправа №1. Пандочки малюк і мама прокинулися. Вони сіли (спрощену позу лотоса) і потягнулися.

Вправа №2. Малюк-панда зібрався прогулятися. Але для цього йому доведеться розім'яти лапки. Дитина витягує вперед руки і ноги (передні і задні лапки), ворушить пальчиками.

Вправа №3. Пандочки гуляють по лісі. Спочатку запропонуйте малюкові походити на зовнішній стороні стопи, потім на внутрішню.

Вправа №4. Панда знайшла яблучко і грає з ним. Нехай дитина уявить, що його голова – це яблуко. Нехай покрутить нею з боку в бік.

Вправа №5. Панда хоче перетворитися в дерево. Дитина стає на одну ногу, при цьому друга нога стопою впирається в коліно про першу. Руки підняті вгору «свічкою». Швидше за все, дерево сильно хитатися від вітру, тому що дітям складно утримати рівновагу в цій позі.

Вправа №6. Малюк-панда помітив, як росте травичка – вона тягнеться догори, до сонечка. Маленька панда показує мамі, як це відбувається: сидячи навпочіпки, поступово піднімається, витягує ручки вгору.

Вправа №7. Панда разом зі своєю мамою стають у позу «трикутник»: розставляють ноги, праву руку ставлять до правої ступні, ліву – піднімають як можна вище. Це вони побудували паркан на лісовій галявині. Те ж вправу повторюють і в іншу сторону.

Вправа №8. Панда побачив, як з квітки на квітку пурхає красивий метелик. Разом з мамою він повторює її дії: сідають на підлогу, сполучені разом стопи злегка зігнутих ніг захоплюють руками і починають розводити і з'єднувати коліна. Потім пальцями рук треба вхопитися за великі пальці ніг і різко розвести їх в сторони – так розкрився квіточку, запрошуючи метелика.

Вправа №9. Маляті-панді знадобиться кошик, щоб зібрати фрукти. Дитина лягає на живіт, руками захоплюючи ступні. Мама допомагає йому зробити таку корзинку.

Вправа №10. Маленька панда вирішив покататись по землі. Він лягає на спину, обхоплюючи руками коліна. В такій позі він розгойдується взад і вперед.

Після того, як всі вправи будуть виконані, запропонуйте малюкові просто полежати на «травичці» і відпочити.

Вправи для найменьших

1. «Крендель». Всядьтеся рівненько, схрестивши ніжки.Одну руку покладіть на протилежне коліно. Іншу руку витягніть за собою, обіпріться нею об підлогу і глибоко вдихніть. Потім поміняйте руки.

2. «Спокій». Сядьте, схрестивши ноги. Випряміть спину. Покладіть руки на коліна долонями вгору. Спокійно дихайте.

3. «Літачок». Ляжте на живіт. Підніміть груди, руки і ноги. Дихайте глибоко.

4. «Кобра». Ляжте на живіт. Зіпріться на зігнуті лікті. Повільно підніміть груди. Лікті повинні бути під грудьми, а ноги – випрямлені.

5. «Слоник». Станьте рівно. Нахиліться вперед. Стуліть руки. Починайте похитувати руками, як слоненя хоботом.

6. «Чортик із коробочки». Сядьте прямо. Коліна підтягніть до грудей. Обхопіть коліна руками. Голову покладіть на коліна. Видихніть. Вдихніть і підніміть голову.

7. «Видра». Ляжте на живіт. Витягніть руки перед собою. Повільно підніміть голову і груди. Випряміть руки.

8. «Йога». Станьте прямо. Ступні рівно – на підлозі. Повільно підніміть руки над головою, щоб тіло утворило букву “Y”. Дихайте глибоко.

9. «Лев». Сядьте на свої п’яти. Доторкніться грудною кліткою до стегон. Вдихніть і видихніть. Подайте тіло вперед і заричіть, як лев.

10. «Устриця». Сядьте прямо. Стопи зведіть разом. Покладіть руки під коліна, ліктями доторкніться підлоги. Вдихніть, видихніть. Повільно торкніться ступень головою.

11. «Вулкан». Станьте прямо. Ноги на ширині плечей. Складіть долоні на рівні грудей. Вдихніть. Виштовхніть руки вгору. Видихніть. Розведіть руки в сторони і поверніть у центр.

12. «Орел». Станьте рівно. Злегка зігніть коліна. Поставте ліву ногу за праву. Схрестіть руки так, щоб права рука накривала ліву. Вдихніть, видихніть. Поміняйте руки і ноги місцями.

/Files/images/IMG-80c72a9d0d9c428863bae8bee594ab06-V.jpg

/Files/images/IMG-b823f48d65e92aedf4c9dd021db531c3-V.jpg

/Files/images/IMG-16f8e8a155fa9fb1efc0530cec5239ad-V.jpg

Головне!!! Все виконуємо з чудовим настроєм!!!

Відео за посиланням:

"Кенгуру на ім'я Кікапу"

"Йога перед сном"

НАШІ ВИХОВАНЦІ

/Files/images/IMG-1ca068772cdc379067580101ce9b9bf6-V.jpg

/Files/images/IMG-1cc95b16a198a9a5167a430795f1a6bc-V.jpg

/Files/images/IMG-2a404e09c7ac0e327fd08d02904cb87e-V.jpg

/Files/images/IMG-2aa1cf534106bfb4c62187c35ac2d5dd-V.jpg

ГРУПА "ЗІРОЧКИ"

"Йога для маленьких" (фрагмент заняття)

Попередня Червень 2020 Наступна