Безпека дітей біля води

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду.

Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на пояснення юнацтву правил поведінки на воді дітям.

/Files/images/voda.jpg

Правила безпечної поведінки на воді та біля води:

• діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;
  • вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;
  • не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально відведених місцях;
  • не можна запливати за обмежувальні знаки;
  • слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія;
  • якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;
  • не купайтеся в холодній воді, щоб не сталося переохолодження;
  • не треба купатися довго, краще купатися кiлька разів по 20-30 хв.;
  • не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;
  • не подавайте без потреби сигналів про допомогу;
  • не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;
  • купатися рекомендовано вранці i ввечері;
  • не слід купатися наодинці;
  • не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів;
  • не стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома.
  • не забувайте, що вода несе й небезпеку! Шторм на морі, повінь, сильна злива можуть завдати шкоди не тiльки навколишньому середовищу, але й людині!

Вода є найцiннiшим даром природи. Без їжi людина може прожити понад місяць, а без води – декiлька днів. Наявнiстъ води вiдiграє вирішальну роль у збереженні житгя та здоров’я людини. Джерельна вода – найбезпечніша та найсмачніша. Воду з проточних водойм слід кип’ятити.

Безпека дітей біля води

Незалежно від того, чи ваша дитина плаває у воді як риба або трохи боїться, малі діти перебувають у зоні ризику у басейнах (або у воді в цілому), і не тільки тому, що вони не вміють плавати, але і тому, що вони можуть втопитися у дуже невеликій кількості води.

Ось кілька кроків, які ви і ваша сім'я можете вжити, щоб всі добре розважилися біля басейну, на пляжі або навіть у ванній.

• Ніколи не випускайте вашу дитину з поля зору біля води, у тому числі в туалеті, біля відер з водою, фонтанів, басейнів, озер, ставків або океану.
• Діти будь-якого віку мають бути під безпосереднім наглядом біля будь-якого басейну або водойми.
• Призначте одного з членів вашої родини або друга відповідальним виключно за дітей, коли вони перебувають біля води.
• Тримайте ванну кімнату поза межами досяжності немовлят і малюків, крім випадків, коли вони перебувають під наглядом.
• Якщо у вас є басейн, обгородіть його парканом вище 1.2 м, із замкненою хвірткою, і якщо ви живете поруч з общинним басейном, змусьте їх дотримуватися цих стандартів.
• Рятувальне коло не захищає дитину. Якщо ви користуєтесь ним, все одно постійно стежте за вашою дитиною.

Навчання плаванню

Не рекомендується вчити плавати дітей до 4-річного віку. Проходження цих уроків може дати батькам помилкове відчуття безпеки. Ви завжди повинні слідкувати за дітьми, коли вони знаходяться у воді, незалежно від того, скільки занять вони пройшли! Навіть якщо ваша дитина добре плаває, у громадському басейні або океані є багато речей поза вашим контролем.

Маленькі діти також можуть проковтнути занадто багато води під час купання, що призводить до серйозного або навіть смертельного сольового дисбалансу.

На човні

Якщо у вас є човен (або в катаєтесь на човні), переконайтеся, що він вимагає усім правилам техніки безпеки Берегової охорони США. У вас має бути регульоване рятувальне коло належного розміру для кожної людини на борту, і ви повинні ознайомити ваших старших дітей з правилами безпеки і поведінки на човні.

Обладнання для безпеки

Нарукавники, пластикові круги та інші пристрої не гарантують безпеку маленьких дітей у воді. Постійно слідкуйте за своїми дітьми.

Якщо ваша дитина молодша 2 років, ви повинні постійно бути з нею у воді.

Попередня Червень 2019 Наступна