Як прищепити звички здорового харчування дитині

наш час педіатри наголошують на тому, що в дітей дедалі частіше спостерігаються наслідки переїдання й нездорового харчування. Стає очевидною шкода від вживання дітьми великої кількості напівфабрикатів і солодощів та занадто малої кількості овочів. Проблема нездорового харчування дітей набуває широких масштабів. Індекс маси тіла в дітей поступово зростає. Дедалі частіше діти страждають від підвищеного вмісту цукру в крові й високого артеріального тиску. Також зростає частота таких захворювань і розладів, як астма, синдром дефіциту уваги з гіперактивністю й цукровий діабет. Вони також пов'язані зі шкідливими звичками харчування.

Навчити дитину правильно харчуватися буває непросто. Сучасні підлітки настільки звикли до солодощів, солоних продуктів і напівфабрикатів, що на здорову їжу реагують фразами: «Не хочу», «Я це не буду їсти», «Я не люблю овочі» тощо. Однак при правильному підході батьки можуть сформувати в дітей звички здорового харчування, яких вони будуть дотримуватися в дорослому житті.

Покажіть дитині, що здорове харчування – це весело і що діти в усьому світі їдять здорову їжу. Для цього дотримуйтеся таких рекомендацій.

Використовуйте мобільні додатки

Є низка мобільних додатків, що допомагають сформувати найбільш корисний раціон, розрахувати оптимальну кількість калорій тощо. Використовуйте захоплення дітей мобільними додатками, щоб перетворити повчання про користь здорової їжі на цікаве заняття.

Стежте за темпом прийому їжі

Стежте, щоб дитина робила 30 жувальних рухів при прийомі їжі. При такому темпі організм отримує сигнал про насичення і дитина не переїдає. Якщо дитина маленька, за кількістю жувальних рухів можна стежити в ігровій формі.

Надайте здоровим продуктам «людського» вигляду

Діти так люблять різні шкідливі продукти (чіпси, солодощі, газовані напої тощо), бо в рекламі вони часто показані в образі вигаданих персонажів. Маркетологи прекрасно знають це й використовують у комерційних цілях. Якщо ви хочете привчити дитину до здорової їжі, використовуйте таку ж стратегію. Оформіть страву у вигляді смайлика – і дитина охоче її з'їсть. Також можна вигадувати для продуктів імена й розповідати дитині історії за їх участі.

Дозвольте дитині брати участь у приготуванні страв

Маленькі діти охоче допомагають батькам готувати їжу і з великим апетитом їдять страви, у приготуванні яких узяли участь. Якщо дитина все-таки відмовляється від певних продуктів (наприклад, овочів), можна вдатися до хитрощів: додавати морквяний сік або сік інших овочів у фруктовий коктейль, а подрібнені на блендері овочі – в улюблену страву дитини.

Поясніть дитині користь здорової їжі

Граючись із дитиною, привчаючи її до здорової їжі, розповідайте їй, чим небезпечні напівфабрикати, фастфуд та інші шкідливі продукти. Боротися з впливом маркетингу й підлітковою модою надзвичайно складно, але якщо ви зможете переконати дитину в потребі здорового харчування, ваш внесок у забезпечення її здоров'я буде неоціненний.

Вирощуйте овочі та фрукти для свого столу

Залучайте дитину до роботи на городі та в саду – це найкращий спосіб привчити її до здорової їжі. У сезон урожаю готуйте разом із дитиною страви з власноруч вирощених овочів. Дитині неодмінно сподобаються салат з овочів, зібраних прямо з грядки, або фрукти з власного саду.

https://childdevelop.com.ua/articles/health/5582/

Кiлькiсть переглядiв: 556

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930