Організація у сім'ї харчування дітей,

що відвідують ЗДО

Раціональне харчування - найважливіша умова збереження життя й здоров'я людини. Особливо велику роль воно відіграє в дитячому віці, коли інтенсивно протікають процеси росту й розвитку. Правильна організація харчування впливає на позитивний фізичний і нервово-психічний розвиток дитини, підвищує опірність організму до захворювань. Залучення батьків дітей, що відвідують дошкільні заклади до участі в організації раціонального харчування, допомагає збалансувати і поповнити харчування дитини в домашніх умовах. Більшість батьків вдома намагаються доповнити харчування дітей ввечері пиріжками, тістечками, сардельками, ковбасою, або ж погодувати дитину повноцінним обідом, замість легкозасвоюваної вечері - це все шкодить дитячому організму. В період сну процеси травлення вповільнюються і жирна чи солодка їжа, прийнята під час вечері, на довгий час затримується в травному каналі, що призводить до накопичення лишнього жиру та недоокислених речовин, які затрудняють обмін речовин, а з часом ведуть і до різноманітних захворювань.

Батькам слід включати в раціон харчування продукти багаті білками тваринного походження: молоко, сир, рибу, яйця, багаті рослинним білком - бобові (горох, квасолю, сою), в них багато вітамінів групи В, вітамін Е і обов’язково фрукти, овочі, соки, щоб доповнити денне харчування в садочку вітамінами, мінеральними солями і мікроелементами. Дуже цінні для дитячого організму молочнокислі продукти. Важлива їхня властивість - пригнічення процесів гниття в кишечнику, зменшення бродіння і газоутворення, покращення функції підшлункової залози, виділення жовчі, регуляція моторної і секреторної функції травного каналу, нормалізація функціонального стану шлунку. Високу біологічно-харчову цінність має сир кисломолочний - вітаміни, мінеральні речовини, які він містить, сприяють засвоєнню білка в організмі, покращують зір, впливають на кровотворення. Сир - гарне джерело легкозасвоюваного кальцію. Дитина в тиждень має з'їдати 250 - 350 грам сиру. Потрібно привчати дітей пити молоко, кефір з хлібом (підвищується амінокислотний вміст їжі). Ковбасні ж вироби дітям дають тільки після 2 років (50 гр.), а старшим - 100 гр. Незважаючи на гарні смакові якості ковбасних виробів включати часто їх в раціон харчування не бажано.

Щоб збагатити дитячий організм вітамінами в зимово-весняний період потрібно вживати капусту, зелену цибулю, чорну смородину, відвар шипшини, цитрусові, яблука, свіжовіджаті і консервовані соки, а також продукти, багаті на вітамін А (морква, яловича печінка)

Починаючи з раннього віку дітям необхідно прищеплювати корисні звички і навички, пов'язані з їжею. При правильному вихованні трирічна дитина повинна їсти самостійно, не відволікаючись і не вередуючи. Необхідно, щоб у дитини виробилось вміння жувати неспішно, із закритим ротом. Якщо у дитини поганий апетит, не слід підвищувати голос на неї або обіцяти «нагороду», розповідати казки, розважати її щоб вона поїла. Від подібних заходів «заохочення» апетит не поліпшується, а травлення погіршується.

матеріал підготувала лікар-педіатр Биц І.В.
Кiлькiсть переглядiв: 201

Календар

Попередня Квітень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930