• БАТЬКАМ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

/Files/images/img5.jpg

Цього року Ваша дитина йде до першого класу.

Це велика подія у Вашій сім’ї.

Ми сердечно вітаємо вас і бажаємо, щоб Вашій дитині було добре, затишно і цікаво у школі.

Що мають знати батьки про процедуру зарахування в перший клас

• Якими нормативними документами регулюється процедура зарахування до 1 класу
  • Що і коли мають зробити місцеві органи та заклади освіти до початку процедури зарахування
  • Які документи й коли мають подавати батьки
  • Документи для підтвердження місця проживання дитини
  • Як відбувається першочергове зарахування і хто на нього має право
  • Хто й коли зараховується на вільні місця
  • Чому для зарахування на вільні місця обрано саме процедуру жеребкування
  • Як має відбуватися жеребкування
  • Для чого потрібен резервний список
  • Чи можуть брати і сестри навчатися разом, якщо хтось за жеребкуванням потрапив до списку вільних місць, а хтось — ні
  • Як оскаржити неправомірну відмову в зарахуванні
На всі ці питання відповіді можна отримати за посиланням на сайті Освітнього омбудсмена України
.

Десять речей, які повинні зробити батьки першокласника 1-го вересня:

1. Ваша дитина хвилюватиметься. Прикрасьте її кімнату кульками, плакатом з веселим написом.

2. Приготуйте маленький подаруночок, барвисто оформлений, і покладіть поряд з її подушкою.

3. Якщо Ви напередодні зібрали портфель, все одно ще раз зазирніть до нього разом з дитиною і покладіть ще якісь дрібні речі: комічну гумку або незвичайний олівець.

4. Цього дня забороніть собі повчати дитину, підвищувати на неї голос. Не сердьтеся і не хмуртеся.

5. Відкладіть усі справи, візьміть відгул. Ви повинні бути поряд, коли дитина переступить шкільний поріг.

6. Скажіть своєму першокласнику, як добре і чудово він виглядає.

7. Зустрічаючи дитину зі школи, розпитайте, що їй сподобалося, що вона робила, похваліть за те, що вона трималася впевнено (навіть якщо це не так).

8. Увечері організуйте святкову вечерю. Запросіть бабусь, дідусів.

9. Не забудьте сказати дитині, як сильно ви її любите.

10. Лягаючи спати, дайте слово і надалі бути до дитини таким лагідним, спокійним і уважним, як сьогодні.

Усе це дасть можливість дитині зрозуміти, що події, які відбуваються в житті, дуже важливі і для батьків. Це додасть їй упевненості, налаштує на серйозну, цікаву роботу.

Попередня Серпень 2017 Наступна