Сім правил збору портфеля

До того, як Ваш малюк переступить поріг школи, залишилися лічені години. Перший раз збираючи дитину в перший клас, нам хочеться покласти в портфель всі його нові канцелярські багатства! Та не треба поспішати. Необхідний зміст портфеля ваш вчитель зазвичай озвучить на перших батьківських зборах.А зараз, ваше завдання, навчити малюка самостійно збирати свій портфель і звикнути до нових правил.

Правило перше: дитина завжди повинна збирати та розбирати портфель самостійно.

Для того, щоб малюк добре орієнтувався у власному портфелі, він повинен збирати та розбирати портфель самостійно. Інакше, більшу частину уроку, замість того, щоб слухати вчителя, він буде шукати необхідні для уроку речі. Навіть якщо в його портфелі буде одне відділення (хоча в сучасних ранцях їх як правило 3 - 4), малюкові буде потрібно не менше 10-15 хвилин, для знаходження потрібної речі в зовсім незнайомих надрах свого ж портфеля.

Правило друге: портфель повинен збиратися щодня.

Кожен день в портфелі буде скупчуватися безліч крихт, непотрібних папірців, різних «цінних», але зовсім непотрібних для школи речей. Слідкуйте, щоб дитина щодня виймала все з портфеля, викидала сміття та складала в портфель тільки необхідні речі.

Правило третє: в портфелі - нічого зайвого.

Завдання вас, як батьків - стежити, за тим, щоб малюк не носив з собою зайвих тягарів. За діючими санітарним нормам, першокласникам не рекомендується піднімати більше трьох кілограмів. Крім 2-3 підручників,покладених за програмою і зошитів, в портфелі першокласника обов'язково будуть лежати пенал з олівцями та ручками, підставка для книг, рахункові палички, та сніданок. В результаті так і набереться близько 3-х кілограмів. Спершу батькам треба буде контролювати дитину, що вона кладе в портфель, але потім через деякий час, вона буде це робити завжди самостійно.

Правило четверте: гігієнічні приналежності.

Навіть в платних школах, не кажучи вже про муніципальні заклади, може бути відсутній туалетний папір. Тому в портфелі завжди повинен лежати невеличкий рулон туалетного паперу, та декілька вологих серветок. Щоб дитина не соромилася в школі діставати туалетний папір, требя покласти його в непрозорий пакет.

Правило п'яте: контейнери для їжі.

Якщо Ви вирішили, що вашій дитині недостатньо стандартних шкільних сніданків, то давайте їй з собою невеликий сніданок, як правило, декілька бутербродів, печиво та сік. Незалежно, яку їжу ви дасте дитині, для її розміщення потрібні спеціальні контейнери, які щільно закривається кришкою. Наразі батьки пакують їжу в поліетиленові пакети або у фольгу. Але так запакована їжа може розкришитися, та якщо носити її без контейнера, усі речі в портфелі пропахнуть їжею. Поясніть малюку, що, перекусивши, всі порожні пакети та обгортки йому потрібно покласти в контейнер та щільно його закрити.

Правило шосте: іграшки повинні залишатися вдома.

Іграшкам не місце в портфелі, і якщо малюк буде дуже наполягати, домовитеся з ним, що діставати іграшки з портфеля можна тільки на перерві, а перед початком уроку треба знову їх прибрати. Складіть з дитиною угоду, що при першій скарзі вчителя, що до ігор під час уроків - всі іграшки будуть залишатися вдома.

Правило сьоме: брати з собою мінімум дорогих речей.

Спірне питання, про те, давати чи ні малюку в школу мобільний телефон, залишається відкритим. Мобільний телефон, як і інші дорогі речі - не предмети першої необхідності. При необхідності, малюк може позвонити з канцеляріі, або попросити про це вчительку. Якщо ж ви вважаєте, що малюку все таки потрібний телефон, то поясніть йому, що на час уроків потрібно виключати звук, та класти телефон до портфеля. Крім всього, пам'ятайте, що телефон малюк може загубити або його можуть вкрасти. Це може відноситися і до наручних годинників, які діти, як правило, знімають на фізкультурі і потім забувають надіти.Сподіваємося, що наші поради допоможуть Вам і Вашому малюку якомога швидше звикнути до нових правил. І нехай у його портфелі будуть одні «п'ятірки»!

/Files/images/1406181284_813_05.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 952

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031