Шкільний перекус: що покласти дитині в портфель

В школу потрібно брати з собою перекус, радять дієтологи. Перекус покликаний не перебити апетит дитини, а втамувати голод і «зарядити» мозок. Що краще покласти в рюкзак школяреві, щоб це було не тільки ситно, але й корисно?

1. Горіхи і сухофрукти

Трохи горіхів і сухофруктів (50-70 г) відмінно підійдуть для легкого перекусу. Мигдаль, фундук, волоський горіх, курага, родзинки, інжир це самі відповідні «батарейки» для мозку. Горіхи та сухофрукти краще скласти в закритий ланчбокс, щоб вони не розсипалися по всьому портфелю. Сухофрукти, звичайно ж, слід помити напередодні.

2. Фрукти

Фрукти можуть бути будь сезонні. Гарні для перекусу груші, банани, яблука, сливи (краще, якщо це будуть не м’які фрукти).

3. Овочі

З овочів підійдуть огірок, солодкий перець або моркву. Морква особливо корисна для молодших школярів, її варто давати в школу пару раз на тиждень.

4. Бутерброди

В школу можна взяти бутерброди. Замість масла і ковбаси на бутерброд можна покласти шматочок відвареного або запеченого м’яса, скибочку огірка або шматочок солодкого перцю. Овочі можуть бути й інші головне, щоб вони не м’яли в рюкзаку. Можна взяти просто кілька шматочків твердого нежирного сиру.
.

5. Цільнозернове і домашня випічка

цільнозерновий печиво підходить для перекусу краще, ніж пиріжки і торти. Цілісне зерно це складні вуглеводи, тому таке печиво надовго вгамовує почуття голоду. Можна взяти і домашню випічку, але за умови, що вона Випікати без використання маргарину на вершковому або рослинному маслі. Непогано було б робити таку випічку з фруктами.

Ще кілька порад

Привчайте дитину снідати поснідавши, він не стане перекушувати всім підряд.Перекус слід робити після другого уроку так у школяра не буде великої перерви між сніданком і обідом.У школі дитина також повинен пити. Якщо в школі немає кулера, пляшечку з питвом потрібно давати з собою. Підійде негазована вода, узвар, компот, морс. 0,33-0,5-літрової пляшки буде достатньо.

Що не потрібно давати дитині в школуБутерброди з маслом і ковбасоюпо-перше, вони сильно пахнуть, чому в класі не завжди раді, по-друге, можуть залишати жирні плями на зошитах і книгах, і по-третє, ковбаса може зіпсуватися.

Цукерки, льодяники, шоколадможуть розсипатися або потекти в спеку чи в дуже теплому приміщенні. А ваша дитина росте щасливим?

Розсипчасте печивоперебруднить крихтами весь вміст рюкзака.

Йогурти, сиркові десертивимагають особливих умов зберігання, тому теж не підійдуть для шкільного перекушування.

Чіпси, сухарикиі т.п. під суворою забороною, як шкідлива їжа.

/Files/images/1409558210_soboyka3.jpg