Що купити до 1 вересня: список для батьків школярів

Вже зовсім скоро пролунає шкільний дзвінок іваш першокласник вперше піде до школи. Що йому знадобиться, а без чого можна обійтися? Йдемо за покупками!Вирушаючи за шкільними товарами, візьміть з собою дитину. Не всі діти люблять ходити по магазинах, але зате потім вам не доведеться бігати туди вдруге, щоб обміняти портфель або туфлі, що не сподобалися.

Отже, список необхідних покупок:

  1. Шкільна форма
  2. Сорочки, блузи, теніски (вишиванка)
  3. Спортивний одяг і взуття
  4. Шкільне взуття
  5. Ранець
  6. Сумка для змінного взуття і форми для фізкультури
  7. Пенал
  8. Щоденник
  9. Ручки, прості олівці, ластик і точило
  10. Фломастери і кольорові олівці
  11. Зошити
  12. Альбом для малювання, фарби та пензлі
  13. Ножиці, клей, кольоровий папір та картон, пластилін
  14. Контейнер для обідів

Шкільна форма. З вересня по травень дитина проводить в шкільній формі приблизно 250 днів, тому вона обов’язково повинна бути зручною, з натуральної та якісної тканини і добре пошита. Купуючи форму, не вибирайте вузькі моделі приталеного крою. Добре, якщо до складу тканини входить еластан, завдяки йому фасон не стане обмежувати рухи. Примірка форми – обов’язкова, в примірювальній попросіть дитину присісти, розставити і зігнути руки, адже більшу частину часу в цьому одязі вона буде сидіти за партою.

Колір форми залежить від правил школи, але якщо у вас є можливість вибирати, прислухайтеся до порад шкільних психологів. Вони стверджують, що зелений і синій кольори одягу активізують розумові здібності дитини, бордовий – допомагає розвивати дисципліну і впевненість в собі, а одяг сірих тонів діє заспокійливо.

Сорочки, блузи, теніски. Завершити формений комплект допоможуть однотонні світлі і різнокольорові сорочки для хлопчиків і блузки для дівчаток. Якщо в складі шкільної форми без синтетики не обійтися, сорочки і блузи, які цілий день торкаються до шкіри дитини, обов’язково повинні бути натуральними.

У будь-якій школі проходять урочистості і свята, концерти і виступи. У такі дні хлопцям і дівчатам знадобиться вишиванка. Якщо вчитель не дасть інших рекомендацій, перший вихід у вишиванці – на лінійці 1 вересня.

Спортивний одяг і взуття. Фізкультура – обов’язковий предмет шкільної програми, отже, без спортивного одягу не обійтися. Найчастіше для уроків фізкультури потрібні два комплекти – утеплений варіант для занять на вулиці і легша форма для спортзалу.

Спортивне взуття – це кросівки або кеди, в залежності від рекомендацій вчителя фізкультури або переваг дитини. Вибирайте моделі з гарною проклеюванням в місці з’єднання підошви і верху, вставками з сітки для вентиляції ноги і надійними і міцними липучками / шнурівками.

Шкільне взуття. Це пункт, на якому точно не варто економити, адже саме у взутті дитина проводить майже весь день. Вибираючи модель для школи, враховуйте матеріал, з якого вона виготовлена, і краще, якщо він буде натуральним. Ноги дитини будуть менше пітніти, якщо в школі є можливість перевзутися в змінні легкі туфлі або балетки, залишивши чоботи і черевики в роздягальні або шафці. Якщо ж такої опції не передбачено, купуйте «дихаючі» моделі, наприклад, з мембраною – плівкою з безліччю мікроскопічних отворів. У такому взутті дитині не буде жарко в приміщенні і холодно на вулиці. Підошва дитячого взуття повинна бути неслизькою, гнучкою і рифленою.

Не купуйте взуття зовсім «на виріст» – туфлі не повинні бовтатися на нозі. Але і варіант впритул може через кілька місяців почати тиснути або сковувати рухи. Тому краще рішення – модель на 1-1,5 см більше, особливо якщо фасон на застібках, липучках і шнурках.

Рюкзак. Незамінним супутником для учнів молодших класів буде каркасний шкільний рюкзак з ортопедичною спинкою, м’якою ручкою, надійними замками, ущільненим дном і світловідбиваючими елементами. Ортопедична спинка повинна бути жорсткою на дотик з м’якими накладками або підкладками на всю спину. А внизу – м’який валик, який правильно розподілить вантаж по спині дитини.

Незалежно від віку, правильний шкільний рюкзак повинен бути не ширше плечей дитини і щільно прилягати до його спини. Слідкуйте, щоб верхній край ранця і плечі дитини перебували на одній висоті, а нижній край не спускалися нижче попереку. Тим, хто не любить носити рюкзаки, можна спробувати шкільну сумку. Але такі моделі носяться на одне плече, а якщо всередині буде багато важких книг, є ризик викривлення хребта.

Вага порожнього портфеля повинен бути не більше 1 кг, а з усім вмістом – не перевищувати 10% від маси тіла дитини. Вибирайте моделі з лямками 4-5 см, широкі лямки не так врізаються в плечі.

Сумка для змінного взуття і фізкультурної форми Носити фізкультурну форму або змінне взуття в рюкзаку разом з книгами незручно і негігієнічно. Для цього краще купити спеціальну легку сумку-рюкзачок з ручками-лямками. Така сумка міцніше, ніж звичайний поліетиленовий пакет, а зверху затягується на мотузку, завдяки чому з неї нічого не випаде.

Пенал Пенал – незамінний помічник для школяра будь-якого класу і предмет його гордості. Ще б пак, адже сучасні пенали бувають з тканини, шкірозамінника, пластика і навіть металу. Важливо, щоб пенал був красивим, зручним і містким.

Відмінне рішення – модель, яка розкладається на 2-3 відділення. Ручки і олівці всередині таких пеналів тримаються резиночками, є окремі осередки для лінійки, точила і гумки – все організовано і зручно. Для школярів молодших класів вибирайте пенали, які закриваються на блискавку або липучку, щоб не випадали канцелярське приладдя, коли їх не поклали на місце під гумку.

Якщо першокласник ще погано освоїв застібки, варто потренуватися вдома розкривати і закривати свій новий пенал.

Щоденник У деяких школах в першому класі щоденник вручається разом з «Подарунком першокласнику», тому купувати його не потрібно. Але починаючи з другого класу щоденник – незамінний предмет кожного школяра. Деякі школи друкують для учнів щоденники на замовлення за індивідуальним ескізом: з гербом і гімном школи, фотографіями учнів та іншої пам’ятної і важливою інформацією. Якщо у вашому навчальному закладі такої практики немає, дайте дитині можливість вибрати в магазині щоденник на свій смак.

Ручки, прості олівці, гумки і точила У початковій школі дитина поки не готовий користуватися «дорослими» гелевими ручками, тому вибирайте кулькові, зі змінними стрижнями, зручні в обхваті і не дряпають папір. Якщо малюк лівша, запитаєте в магазині спеціальне приладдя, з якими йому буде зручніше навчитися писати і малювати. Простих олівців для молодших школярів простіше купити відразу 3-5 штук, старшокласникам може стати в нагоді набір з олівцями різного ступеня твердості. Така ж історія з ластиками, але якщо вони куплені про запас, їх потрібно зберігати в упаковці, щоб не засихали і не тверднули. Вибираючи точилку, беріть модель з контейнером. Це допоможе зберегти чистоту робочого столу, пенала і шкільного рюкзака.

Вдома на робочому столі дитини можна поставити точилку побільше, з крутиться ручкою, як в механічній м’ясорубці. У такій легше гострити кольорові олівці, які у юних художників дуже швидко списуються.

Лінійки бувають залізні, дерев’яні та пластикові. Залізні нерідко не рекомендують вчителя, щоб уникнути травм, дерев’яна швидше брудниться, а пластикова легше ламається. Можна взяти дві різні і подивитися, яка з них сподобається дитині.

Завжди купуйте канцелярські дрібниці про запас, адже дитина обов’язково щось не раз втратить або випадково зламає. А знайти потрібну точилку або набір олівців в 8 вечора після роботи – завдання підвищеної складності.

Фломастери і кольорові олівці Купуючи фломастери, віддайте перевагу наборам на 10-12 штук на водній основі з додаванням харчових барвників. На відміну від спиртових, вони не токсичні, легко змиваються з шкіри водою і безпечні для здоров’я. Крім того, якщо такі фломастери трохи підсохнуть, їх можна заново заправитися, залишивши на деякий час в баночці з водою.

Вибрати хороші кольорові олівці теж не так просто. Одні тьмяні, інші занадто товсті, треті постійно кришаться і ламаються при заточуванні. Щоб дитині було легко малювати в школі, купуйте олівці м’які або середньої твердості, які залишають яскраві і барвисті лінії і для цього не потрібно докладати особливих зусиль. Уважно огляньте місце заточування олівця: деревина на ньому повинна бути щільною й однорідною, без «зачіпок».

Якщо в маркуванні на олівцях вказується лише вік дитини і ступінь твердості-м’якості, то на фломастерах є код BS 7272/90, який повідомляє, що у фломастера вентильований ковпачок (це допоможе врятувати дитину, якщо ковпачок раптом потрапить в дихальні шляхи).

Букви РР позначають матеріал пенопропілен – він нетоксичний і добре охороняє стрижень фломастера від висихання. А піктограма у вигляді кінчика фломастера вказує на закріплений пишучий вузол: його не можна втиснути всередину навіть з великим зусиллям або розібрати “на запчастини”.

Зошити Перед покупкою зошитів важливо оцінити якість паперу і ліній. Вибирайте зошити з щільними листами кольору слонової кістки або топленого молока. Разлиновка в якісних зошитах не повинна бути занадто контрастною – яскрава клітка або лінійка негативно впливає на зір, або навпаки блякла. Лініювання і поля з обох сторін аркуша зошита повинні збігатися. Це легко перевірити, подивившись аркуш із зошита на просвіт. Не купуйте зошити з тонкими аркушами – в них чорнила будуть просвічуватися на зворотній стороні. Особливо це помітно в початкових класах, коли дитина тільки вчиться писати, виводить літери і цифри повільно, і натискає на ручку при письмі сильніше.

Вибирайте зошити з корисною інформацією на звороті обкладинки. Таблиця множення, математичні формули, система заходів ширини, довжини і ваги на обкладинці не раз врятують дитину на контрольній або самостійній роботі.

Альбом для малювання, фарби та пензлі Для школи вибирайте альбоми для малювання на 12-30 аркушів, їх зручніше носити в портфелі. Оптимальна щільність паперу в альбомі – приблизно 90 г / кв.м. Тоді фарба не буде просочуватися на зворотну сторону аркуша.

Звертайте увагу на кріплення альбому, це може бути склейка, скріпка або спіраль. Альбоми з клейовим кріпленням часто не витримують інтенсивного життя школяра і розпадаються на листочки. Для малювання потрібні акварельні фарби і / або гуаш на 6-12 кольорів, а також 2-3 пензлика різної товщини з натурального ворсу.

Ножиці, клей, кольоровий папір та картон, пластилін Ножиці для учнів молодших класів вибирайте з закругленими кінцями, для дітей старшого віку – зручні, якщо не носити їх в пеналі, то в захисному чохлі. Клей для роботи в школі зручно носити в олівці, а для домашньої роботи не буде зайвим флакончик ПВА. Кольоровий картон та папір знадобляться для виробів на уроках праці. Так як в молодших класах діти виконують багато ручної роботи для розвитку дрібної моторики, регулярно перевіряйте, чи всіх кольорів вистачає.

Пластилін. Хороший пластилін зігрівається в руках, стає еластичним і податливим, добре розкочується. При цьому він не повинен залишати жирних плям, а шматочки добре склеюватися один з одним. Вибирайте пластилін натуральних кольорів, без шкідливих добавок і з нейтральним запахом. Будьте уважні, якщо пластилін забарвлює руки дитини або різко пахне, в такому можуть міститися токсичні матеріали.

Для роботи з пластиліном знадобляться також пластиковий ножик і дощечка або клейонка, щоб не забруднити парту.

Контейнер для обідів Навіть якщо в школі є гарна їдальня в якій смачно готують, дитині іноді хочеться перекусити в позаурочний чаc або з’їсти те, що приніс з дому. В цьому випадку стануть в нагоді дитячі контейнери або ланч-бокси з нешкідливого харчового пластику, прикрашені малюнками з улюбленими мультиплікаційними героями.

Вибирайте ланч-бокс з хорошими засувками, легкий і досить об’ємний – 300-350 мл. Не давайте в школу швидкопсувні продукти, а ось яблуко, печиво або бутерброд з сиром – відмінний перекус на перерві.

А ще організувати робочий простір будинку школяреві допоможе підставка для книг, стаканчик для письмового приладдя або настільний набір і розклад уроків, щоб планувати день і збирати портфель самостійно.

Кiлькiсть переглядiв: 652

Календар

Попередня Березень 2024 Наступна
ПВСЧПСН
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031