Підготовка дитини до школи

Підготовка до школи в шестирічному віці дитини полягає звичайно першочергове місце в житті родини.

/Files/images/domashnjaja_podgotovka_k_shkole.jpg
З наближенням вересня, напевно, перед кожними батьками шестирічки встає вибір: віддавати дитину в школу з шести років або почекати ще рік. «Чи готовий моя дитина до школи?», Впорається він зі шкільною програмою? »,« Не віднімаємо ми у шестирічки безтурботне дитинство, відправивши його в школу? »- Це лише деякі питання, якими задаються батьки дитини старшого шкільного віку.При прийомі дитини в перший клас від нього, як правило, потрібні знання букв, вміння описувати картинки, читати, вирішувати нескладні арифметичні задачки. Не секрет також, що щоб потрапити в спеціалізовану школу вимоги набагато вищі, тому батьки дошкільнят посилено вчать своїх діток читати, писати, рахувати. Багато дітей ідуть до школи, вміючи говорити по-англійськи. При цьому психологічної готовності дитини до школи приділяється недостатньо уваги, як з боку батьків, так і, найчастіше, з боку педагогів. В результаті шестирічка, блискуче декламують Пушкіна, вміє легко складати числа в межах сотні і без праці вимовляє «Хелоу! Травень нейм із Піт! », На уроці втрачається, не може зосередити увагу на предметі, на уроці грає, приносить додому погані оцінки, внаслідок чого страждають самооцінка і мотивація до подальшого навчання. А все тому, що готовність до школи не вимірюється кількістю англійських слів, завчених Вашим шестирічки на заняттях в дитячому саду.

Так в чому ж тоді полягає підготовка до школи?

Перш за все, це такий рівень психічного розвитку дитини, яка дозволяє йому успішно засвоювати шкільну програму. Перейти на цей рівень розвитку можливо тільки після завершення попереднього. У дошкільному віці провідним видом діяльності дитини є гра. Гра - дуже важливе заняття в цьому віковому періоді: саме в ній відбувається розвиток. Тільки награвшись сповна і повністю вичерпавши свої можливості на цьому етапі, дитина в стані безболісно перейти на навчальну діяльність. Висновок простий: спочатку дайте дитині награтися! Це зовсім не означає, що дитина перестане грати в шкільному віці. Просто гра займе вже не таку важливу роль у житті школяра.Готуємо шестирічку до школи: корисні поради. Підготовка до школи, та психологічна готовність Вашої дитини покоїться «на трьох китах»: інтелектуальної готовності, спілкування в процесі навчання і мотивації до навчання. Показниками інтелектуальної готовності є розвиток мислення й мови, тому учити дитину будувати міркування, самостійно робити висновки, позначати причинно-наслідкові зв'язки між подіями, використовуючи спілки «тому, що», «тому», «так як». після прочитання оповідання, казки, вірші задайте дитині кілька нескладних питань за змістом, потім попросіть його переказати своїми словами зміст твору. На більш складному етапі можна спробувати проаналізувати текст на більш глибокому рівні: «Як ти думаєш, чому герой так вчинив?», «Як би ти вчинив на його місці?», «Як ти вважаєш, що хотів сказати нам автор цієї казки?»вчіть дитину мислити логічно. Існує безліч ігор на розвиток логіки. Запропонуйте дитині кілька картинок, серед яких всі крім однієї можна віднести до якої-небудь групи предметів (наприклад, каструля, сковорода, ложка, м'яч), попросіть його виключити «зайву» картинку.особливу увагу приділити орієнтації дитини в просторі: чи правильно дитина розуміє просторові орієнтири «направо», «наліво», «вперед», «назад», «зверху», «знизу», «між». Для розвитку орієнтації в просторі прекрасно підійде гра «Знайди скарб»: ведучий пропонує дітям відшукати скарб (це може бути шоколадка, іграшка, будь-який предмет), орієнтуючись на мовець покажчик («Поверни наліво і зроби п'ять кроків» ітп.)приділіть також увагу моториці руки, адже першокласникам доводиться багато писати: пропонуйте дитині ліпити, малювати, вирізати. Підключіть до цієї діяльності розвиток мови («Що в тебе вийшло?», «Хто це?", "Як його звати?», «Де він живе?», «Як у тебе вийшло це змайструвати?», «Що ти робив спочатку ? »,« А потім? ")Уміння дитини спілкуватися з учителем і з однокласниками в процесі навчання, а також адекватна самооцінка дитини не менш важливі, ніж інтелектуальна готовність, тому постарайтеся програти з дитиною соціальні ролі «учитель-учень», дошколята дуже люблять грати в школу.І, нарешті, мотивація шестирічки в щодо навчання та підготовка до школи. Бажання вчитися дорогого коштує, томуяк можна частіше хваліть свого шестирічку за різні дрібні успіхи.в разі невдачі не сваріть його і ні в якому разі не порівнюйте його з іншими дітьми.коли Ваша дитина піде в школу, не примушуйте його працювати на «оцінку».Не варто занадто поспішати. Не дарма психологи вважають ідеальним віком для початку шкільного життя вік 6,5 - 7 років. Шестирічкам набагато важче влитися в шкільне життя, ніж семирічним дітям. Однак це статистика. Універсального віку, сприятливого для вступу в шкільне життя, не існує. Чи варто говорити, що батьки знають свого шестирічку набагато краще, ніж самий досвідчений дитячий психолог. Живіть інтересами дитини, займайтеся з ним, і Ви самі відчуйте, коли дитина буде готова до школи психологічно. Завдання батьків на етапі «підготовка до школи»: допомогти дитині «дозріти» до школи, ні в якому разі не підганяючи цей процес.

/Files/images/podgotovka-k-shkole-752x490.jpg