Новий рік

/Files/images/861143087.jpg

Хто ж перший придумав святкувати Новий рік? Ніхто не знає точно! Адже цей день святкують всі народи з давніх часів. Правда, до кожного народу Новий рік приходить у свій час. Крім того, існує безліч різних традицій і звичаїв.

Довгий час стародавні слов'яни святкували Новий рік 1 березня. Вони подарували нам традицію запалювати вогники на новорічних ялинках. Запалювання вогню обіцяло хороший врожай. З прийняттям християнства Новий рік стали відзначати 1 вересня.

Понад 300 років тому, у 1700 році цар Петро I наказав святкувати Новий рік 1 січня. Тоді ж з'явилася традиція прикрашати ялинки, влаштовувати феєрверки та новорічні костюмовані карнавали.

Хочеш більше дізнатися про те, як святкують Новий рік

в інших країнах?

Коли годинник починає бити північ, англійці відкривають задні двері будинку. З них тихенько виходить старий рік. З останнім ударом відкривають парадні двері і зустрічають Новий рік.

В Угорщині в першу секунду нового року починають свистіти в дитячі дудочки, ріжки і свистульки. Таким чином відганяють від дому злих духів і закликають радість.

У Німеччині, як тільки годинник починає бити північ, люди різного віку залазять на стільці, столи та крісла. А з останнім ударом дружно, з радісними вітаннями «впрыгивают» в Новий рік. Тільки уяви, який галасливий у них свято!

В Італії прийнято з квартир в останню хвилину старого року викидати розбитий посуд, старий одяг і навіть меблі. За ними летять хлопавки, конфетті, бенгальські вогні. Кажуть: якщо викинеш старе - купиш нове, ще краще. А всі діти очікують чарівницю Бефану, яка прилітає вночі на мітлі і через камінну трубу потрапляє в будинок. Фея наповнює подарунками дитячі черевики, спеціально підвішені до каміна.

Іспанці в новорічну ніч їдять виноград. Але не просто їдять, а ще й вважають. Ягід повинно бути рівно 12 - по одній за кожен із дванадцяти прийдешніх місяців.

У Скандинавії в перші секунди нового року прийнято хрюкати під столом, щоб відігнати від родини хвороби і невдачі.

В сучасному Китаї Новий рік - це свято ліхтарів. Тільки святкують його не 1 січня, а кожен раз змінюють дату. У новорічну ніч на вулицях і площах запалюють безліч маленьких ліхтариків. Китайці вірять, що іскри від них проганяють злих духів.
Японські діти зустрічають Новий рік у новому одязі. Вважають, що це принесе удачу і здоров'я. У новорічну ніч діти кладуть під подушку малюнок із зображенням своєї мрії. Бажання повинно здійснитися.

Новий рік в Індії можна відсвяткувати вісім разів! В один з таких днів - Гуді Падва - необхідно з'їсти листя дерева ним-ним. Воно дуже гірке і неприємне на смак. Але індійці вірять, що ця листя оберігає людину від хвороб і бід.

У Болгарії традиційно зустрічають Новий рік удома. Перед початком свята наймолодший член родини стоїть біля ялинки і виспівує гостям колядки. Вдячні родичі дарують йому подарунки.

Як звуть Діда Мороза?

/Files/images/191883_b.jpgУ нашій країні знаменитий дідусь - Дід Мороз. Він одягнений у довгу червону шубу з білим хутром. У Діда Мороза довга біла борода, а в руках - палиця. Приходить він у гості не тільки з подарунками, а й зі своєю помічницею - онучкою Снігуронькою.

У США, Канаді, Великобританії та країнах Західної Європи Діда Мороза звуть Санта Клаус. Він одягнений у червону курточку, прикрашений білим хутром, і в червоні шаровари. На голові - червоний ковпак.

У Швеції два Діда Мороза: дідусь з гачкуватим носом Юлтомтен і карлик Юлниссаар. Обидва під Новий рік залишають подарунки на підвіконнях.

У Фінляндії новорічного діда кличуть Йоулупуккі. У нього висока конусоподібна шапка і червоний наряд. Оточують його гноми в гострих шапочках і накидках з білим хутром.

А естонської Діда Мороза називають Йиулувана. Він схожий на свого друга Йоулупуккі.

У Франції теж два Діда Мороза. Одного звуть Пер-Ноель, що означає «Батько Різдво». Він добрий і приносить дітям подарунки в кошику. Другого звуть Шаланд. Цей бородань носить хутряну шапку і теплий дорожній плащ. В його кошику заховані різки для неслухняних і ледачих дітей.

В Італії до дітей приходить старенька фея Бефана. Вона залітає в будинок через димар. Хорошим фея дітям приносить подарунки, а неслухняним дістається тільки попіл.

У Румунії «снігового дідуся» кличуть Мош Кречун. Він дуже схожий на нашого Діда Мороза. В Узбекистані його звуть Корбобо. Він одягнений в смугастий халат і червону тюбетейку. Корбобо їздить на ослику, нав'юченого мішками з новорічними подарунками.

/Files/images/апапв.jpeg

Попередня Серпень 2020 Наступна